Zadzwoń do nas: 889-191-680, 889-296-186
Radowo Małe 10 Zobacz na mapie
O nas

Nasza historia O nas

Gospodarstwo jest naszą ostoją, którą możemy podzielić się z innymi.

Jesteśmy małżeństwem od 27 lat. Mąż Marek – technik rolnictwa – zajmuje się obejściem. Natomiast ja – Jola – z zawodu pedagog, z wyboru gospodyni domowa, dbam o to, by wszyscy czuli się u nas tak, jak u rodziny na wsi. Pragniemy zapewnić naszym gościom spędzenie wakacji i czasu wolnego w iście wiejskich warunkach z dobrym wiejskim jedzeniem: dziczyzną, podpłomykami, grochową, golonką na piwie i królikiem w śmietanie, nie brakuje nigdy pysznego ciasta. Proponujemy grę w siatkówkę na trawie, bądź w tenisa na boisku pobliskiego Orlika, zbieranie jagód i grzybów w otaczających gospodarstwo lasach. W wolnych chwilach panowie mogą rąbać drzewo, łowić ryby w pobliskim jeziorze. Panie zapraszam do kuchni na naukę pieczenia ciast i sporządzania sezonowych przetworów. Wieczory można spędzać przy ognisku, jedząc pieczone ziemniaki, podśpiewując i degustując się nalewką z mniszka lekarskiego.

Bardzo chętnie witamy rodziny z dziećmi.

Czeka na nie wiele propozycji. Pod profesjonalną opieką uczą się malowania, lepienia, orgiami oraz wielu innych dawno zapomnianych zajęć, jak na przykład robienia lalek gałgankowych. Dzieci mogą pomagać w karmieniu zwierząt. Rodzice natomiast mają możliwość zostawienia dzieci pod opieką i zorganizowania czasu tylko dla siebie, mogą m.in. pójść na spacer, pojechać na wycieczkę rowerową lub skorzystać ze Spa. Czas dzieci wypełniony zostanie specjalnymi atrakcjami – warsztatami, wycieczkami do pobliskich lasów, wyjazdami rowerowymi.

Tak jak przed wiekami

Gospodarstwo w Radowie Małym zostało zbudowane dwa wieki temu, na przełomie 2009-2012 dom przeszedł gruntowny remont, który wskrzesił jego dawny wygląd. Osiedliliśmy się w tym okolicach ponieważ urzekło nas ich piękno, odkrywane każdego dnia. Dzwony kościoła oznajmujące godziny, oraz różne okoliczność w pozwalają nam czuć się nam jak za dawnych czasów.

 

Jola – z zawodu pedagog, z wyboru  gospodyni domowa. Moim zadaniem jest dbałość o to by goście czuli się u nas tak jak byliby u rodziny na wsi. Jedna z dewiz to „przez żołądek do serca”, podajemy potrawy całkowicie przygotowane u nas, prawdziwa wiejska kuchnia z przepysznymi deserami. Długie wieczory zwłaszcza jesienno – zimowe wypełniane są zajęciami z rękodzieła, goście mogą wspólnie przygotować ozdoby z papieru, drewna, resztek materiałów.

 

Comments are closed.

Zarezerwuj Termin pobytu

Wyślij nam wiadomość o prreferowanym przez Ciebie pobycie, data, czas a skontaktujemy się z tobą w celu ustalenia szczegółów.

Kontakt Stary Folwark

Gospodarstwo Agroturystyczne

Stary Folwark

Jolanta Marek Tomczewscy

Radowo Małe 10

72 -314 Radowo Małe

  • Telefon 889191680
    mówimy po Rosyjsku
  • Telefon 889296186
    mówimy po Niemiecku